Author Topic: Karte in ostale stvari  (Read 11312 times)

BlocK

  • Vzdrževalec
  • *****
  • Posts: 277
  • Karma: +0/-0
  • No risk no glory
Karte in ostale stvari
« on: 24. 04. 2009, 17:03:11 »
 1:25000 za snet za slovenijo in še kar precej za ostale države...Lahko se ponucajo za OZIExplorer in ostale programe.

http://mapy.mk.cvut.cz/list/data/Slovinsko-Slovenia/Slovinsko

Mam še doma za SLO 1:5000, neki garminovih stvari, tanov AdriaRoute 2.20, AdriaTOPo 2.11
Posedujem tudi še najnovejšega  OZIExplorerjaCE 2.31 (primeren za tanove telefone z GPS čipom), ki omogoča da naložiš vse karte kar ti srce poželi (od 25 tisočk do ortofoto) in seveda pripadajočo serial nr. (za katero sem se namatral k pes   :smt091 ). Komot doma nacrtaš turo in jo preneses not ter jo odpeleš.
Aja pa imam tudi komplet pokrito SLO z ortofoto, pa CRO topo bi se tudi našlo.
ps: tako ortofoto kot TTN 1:25000 mam kalibrirane za OZIja, pa CRO topo je tud skalibriran.
pač tko v vednost, da se ne bote tak matrali zbirat to ko jaz.
lp
« Last Edit: 24. 04. 2009, 17:05:39 by BlocK »
So long, and thanks for all the fish!

Person

  • Guest
Re: Karte in ostale stvari
« Reply #1 on: 29. 04. 2009, 07:13:19 »
Hm, jaz imam tudi tole zgornjo karto, sicer sem jo takrat nekje drugeje stakno, tako da so fajli malo večji in posledično manj megleni, samo meni piše, da je 50 000, pa se mi zdi, da je enako merilo kot v Atlasu SLO, kjer tudi piše 50 000.

Imam drugače tole zgornjo karto tudi že pretvorjeno v format, ki ga odpre OZIe CE ... sicer moraš to narediti z njihovim posebnim programčkom (pač če kdo ne ve, da se ne bo preveč čudil, zakj mu ne dela). Torej je edina razlika, da če kdo želi te karte od mene, bo porabil 4x več prostora, bo pa manj meglena.

A te SLO 5 000 imaš celo SLO pokrito? ... to bi mi znalo kar prav priti. Verjetno, če bi šel gledat npr. Kremžarco bi našel več teh malih stez.

A ortofoto od SLO imaš barvno? Nekaj takega kot je na Geopedii?

Jaz imam edino še SLO City Maps ... pač karte večjih SLO mest-


LP A

BlocK

  • Vzdrževalec
  • *****
  • Posts: 277
  • Karma: +0/-0
  • No risk no glory
Re: Karte in ostale stvari
« Reply #2 on: 30. 04. 2009, 21:31:20 »
5000 mam celo ja.
Ortofoto je barven.
Pa če imaš karte 1:50000 niso iste kot jih imam jaz. Te so v bistvu take kot jih lahko kupiš v trgovini ko kupiš tiskani izvod karte 1:25000. Mam 2 verziji teh. Ene so malo lepše ko te ko so na tem naslovu objavljene.
lp
So long, and thanks for all the fish!