Author Topic: Novo kolo  (Read 14464 times)

Roža

  • OK-SG
  • Posts: 66
  • Karma: +0/-0
Novo kolo
« on: 19. 10. 2008, 18:48:02 »
Pozdravljeni!

Že nekaj časa premišljujem o nakupu novega kolesa, pa mi je res eno kolo padlo v oči pa me zanima če je res vredno svojga dnarja, po moje bi moglo bit. Gledal sem ga pri Gorkunu. to kolo je pa na tej strani http://www.gorko.si/Focuss_podstran_serije/Kolesa_focus_podstran_serije/kolesa_focus_podstrani_serije.htm   rece se mu pa Kolo Focus Killer Bee Disc al bi se mi bol splačalo vzet Kolo Focus Black Forest.

hvala za pomoč, če pa vete še bolj ugodno za kakšno kolo približno take kvalitete se pa priporočam.


lp

Amadej

Gionni

  • OK-SG
  • Posts: 365
  • Karma: +0/-0
  • A smo v formi?
    • TriPustolovec
Re: Novo kolo
« Reply #1 on: 19. 10. 2008, 20:06:42 »
Js predlagam www.bolha.com  :smt003
Smo pa le ekstgdemisti.

Roža

  • OK-SG
  • Posts: 66
  • Karma: +0/-0
Re: Novo kolo
« Reply #2 on: 19. 10. 2008, 20:08:05 »
Ja sam prek bolhe ne ves kk ohranjeno bos dobo? :S

BlocK

  • Vzdrževalec
  • *****
  • Posts: 277
  • Karma: +0/-0
  • No risk no glory
Re: Novo kolo
« Reply #3 on: 19. 10. 2008, 21:45:20 »
Jaz ti priporočam da ne greš na prvo žogo in še malo pogledaš naokrog glede na to da je konec sezone in veliko trgovcev ponuja popuste za kolesa 2008 letnika. Tako imaš npr funsport.si 30 % popust na Gary fischerje in Cannondale 2008, veb-company ima Kone in Cube z 20 % popustom, v bistvu vsi trgovci nekaj ponujajo. Je pa res da je izbira malo manjša ker so to kolesa , ki so ostala tako da malo težje najdeš velikost in barvo...
Če te ne moti naročat iz tujine se da dobit kar ugodne tudi po pošti. Canyon ima zdaj ponudbo koles, ki so jim ostala z kar ugodnimi cenami (canyon.com/outlet/).
Npr. opcija je tudi bike-discount.de kjer za tak denar kot je ta focus dobiš polnovzmetenega fullija s skoraj komplet XT, vredi zavorami, solidnimi obroči in dobro vilo (pa še pod 13 kil ma, kar za 1100 € niti ni slabo za fulija)...Pa niso tako napačni bicikli, ga ima kolega in je zelo zadovoljen z njim. (http://www.bike-discount.de/shop/a9395/qlt-team-only-70-schwarz.html?lg=fr).
Tudi na bikestore.cc najdeš kakšne akcije koles...
V glavnem ponudbe je ogromno, prvo rajši to preglej, pol se pa odloči. Gorko bi bil moja zadnja izbira....
« Last Edit: 19. 10. 2008, 21:48:16 by BlocK »
So long, and thanks for all the fish!

Roža

  • OK-SG
  • Posts: 66
  • Karma: +0/-0
Re: Novo kolo
« Reply #4 on: 20. 10. 2008, 06:50:31 »
sam kk pa je naret sistem placevanja, ce kupis kolo iz tujine, mislim nimam se teh izkusenj, mi lah mal poves o tem? :oops:

Gionni

  • OK-SG
  • Posts: 365
  • Karma: +0/-0
  • A smo v formi?
    • TriPustolovec
Re: Novo kolo
« Reply #5 on: 20. 10. 2008, 08:52:49 »
Ja sam prek bolhe ne ves kk ohranjeno bos dobo? :S
Ja zato greš pa prej pogledat zadevo  ;) Sej ti ni treba takoj kupit.
Drugač pa se splača tud po razprodajah pogledat, tako kot je napisal BlocK. Za tujino jaz ne vem, kako je z nakupom oz. plačilom.
Smo pa le ekstgdemisti.

BlocK

  • Vzdrževalec
  • *****
  • Posts: 277
  • Karma: +0/-0
  • No risk no glory
Re: Novo kolo
« Reply #6 on: 20. 10. 2008, 08:55:23 »
Cela znanost  :lol: :lol:
Sej te ponavadi uni vodijo ka morš nardit. Ko naročiš, te potem obvestijo kdaj in kam moraš nakazat znesek in to je to....Greš na banko in narediš nakazilo v tujino...Če pa poseduješ kakšno spletno bančništvo (ala Klik, SKB-NET) pa še toliko lažje....
Malo pobrskaj na netu, boš najdu odgovore na vse vprašanja. Še posebej v pomoč je stric google.
So long, and thanks for all the fish!

haupi

  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
    • http://www.adventurerace.si
Re: Novo kolo
« Reply #7 on: 21. 10. 2008, 21:52:57 »
Zdravo,
bom še jst povedu ko vozim Radona QLT Litening WC edition (http://www.bike-discount.de/pdf/tests/bike_qlt_litening_wced.pdf). Z kolesom sem super zadovoljen, glede na ceno ki je bla 1299 EUR mislim, da sem dobil zelo velik. Tk da samo kolo oz. samo firmo Radon morm dat kot zelo priporočljivo.

Nakup pa izgleda takole. Ker sem bil med prvimi kupci tega modela sem na kolo čakal 3 mesce - od konca novembra do začetka februarja (pa itak je bla zima, tk da ga nisem kej ekstra potreboval). Preko spleta sem izpolnil naročilnico, nakar so mi poslali predračun na mejl. Potem pa sem jim nakazal evre in ko so rušti končno pršli v trgovino so mi ga tudi sestavli in poslali. Tk da od takrat ko sm dobil sporočilo, da so ga dobili do takrat ko sm ga mel fizično v rokah je trajalo potem cca. 1 teden.

Jst nisem imel problemov, je pa res, da zna bit poštnina v Slovenijo mal dražja. Takrat ko sm ga kupil so imeli akcijo in zastonj poštnino po Nemčiji in v Avstrijo, pa sm si ga potem kr v Avstrijo poslal.

Lp
haupi

Roža

  • OK-SG
  • Posts: 66
  • Karma: +0/-0
Re: Novo kolo
« Reply #8 on: 21. 10. 2008, 22:24:00 »
ja sam to tk na tkoj placat, kkr pa vem pa se na obroke ne da nardit, ce bi kupoval v tujini(Avtstriji)

BlocK

  • Vzdrževalec
  • *****
  • Posts: 277
  • Karma: +0/-0
  • No risk no glory
Re: Novo kolo
« Reply #9 on: 23. 10. 2008, 18:12:45 »
Tip ma podoben problem kot ti...
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=82842&highlight=

Tujina....obroke pozabi. Sicr Canyon ima možnost na obroke, samo ne vem če to velja tudi za druge države razn Nemčije.
So long, and thanks for all the fish!