Author Topic: Idealan bike za MTBO ?  (Read 7080 times)

N@utilus

  • Posts: 35
  • Karma: +0/-0
Idealan bike za MTBO ?
« on: 23. 03. 2006, 20:46:18 »
Kako ne znam slovenski nadam se da će te me i ovako razumjeti. :)

Pretražio sam prilično web-stranica koje se bave MTB-orijentacijom, ali nigdje nema prijedloga ili recenzije bicikala za MTB-orijentaciju.

Zanimljivo da se na Svjetskom prvenstvu može vidjeti svakakvih modela i po onome što sam vidio zaključio sam da prvo moram izabrati bicikl kakav meni odgovara (trdaka ili fullya), da bude što lakši i da je izbor gume prilično važan. Po meni bi trebalo gume mjenjati ovisno o terenu.

Da li je za teren kao u Slovenj Gradecu moguće (efikasno  :D ) koristiti Schwalbe Racing Ralph koja ima plitki profil ili je pametnije voziti na jednom Schwalbe Albertu ili Conti Verticalu ?

Što vi mislite ? O MTB-O biciklu, a i o gumama ? Ima li kakvih linkova ?

Rakun

  • Predsednik
  • *****
  • Posts: 2.694
  • Karma: +3/-0
  • Grizem!
Idealan bike za MTBO ?
« Reply #1 on: 24. 03. 2006, 08:05:38 »
Oj!

Ti samo piši kao što govoriš  :D  :D

1. Idealen bajk

Težko je reči, tudi jaz sem prebrskal vse živo, preden sem ga kupil. Tudi na SP vidiš vse živo. Po mojem sta 2 varianti:

- hardtail, čim lažji, za CC
- fully, ampak s kvalitetnim zadnjim fedrom (precej drago)

2. Gume

To je pa še težje. Racing ralph nisem vozil. Trenutno imam Maxxis Ranchero, ki je za DObravo kar O.K.. Važno je, da se ti ne zapaca, ker zna biti veliiiiko blata :-D
Prej sem vozil Larsen TT, pa se mi je v blatu hitro zapacal in ni nikamor več šlo. Na suhem in makadamu je bila pa kar hitra.

djule

  • Posts: 443
  • Karma: +0/-0
Idealan bike za MTBO ?
« Reply #2 on: 24. 03. 2006, 13:31:02 »
1. idealen bajk ( Specialized SWORKS EPIC )

Brain tehnologija zadnjega vzmetenja, v hrib leti kot trdak. Po mojem mnenju je idealen za MTBO. ( verjetno se bo Igor strinjal z mano :D  )

Rakun

  • Predsednik
  • *****
  • Posts: 2.694
  • Karma: +3/-0
  • Grizem!
Idealan bike za MTBO ?
« Reply #3 on: 24. 03. 2006, 13:52:00 »
Se strinjam z Djuletom. Štos je res v zadnjem fedru, ker mora it v breg kot trdak.

Na terenu, kot je Dobrava, se pa pokažejo vse prednosti polnega vzmetenja  :-D

N@utilus

  • Posts: 35
  • Karma: +0/-0
Idealan bike za MTBO ?
« Reply #4 on: 25. 03. 2006, 09:40:30 »
Nakon trke u Dobravi sam odlucio nabaviti Fullya  :-D

Zanimljivo da na XC trkama svjetskog kupa samo 10 posto vozi fullya. Da li je to jer su tehnicki tako dobri ili jer su staze lakse nego nase ?

Velika je razlika izmedu terena kao sto je bilo na SP u Slovačkoj, pa WRE u Austriji ili Tivoli u Ljubljani, s jedne strane i Dobrave i Jakovlja gdje ima mnogo više blata su druge strane. Mislim da bi bicikl trebalo prilagoditi tim uvjetima ?